Twitter'da Etkileşim ve Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter'da Etkileşim ve Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter'da Etkileşim ve Takipçi Arttırma Yöntemleri, En çok kullanılan sosyal medya hesaplarından biri haline gene Twitter üzerinde daha aktif bir kullanım alanı yaratmak ister misiniz? Paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşması ve retweet sayınızın artması sonucu fenomen bir profiliniz olması için için Twitter'da Etkileşim ve Takipçi Arttırma Yöntemleri hakkında neler yapılabilir diye bir araştırma yaptık. Maddeler halinde açıklayacağımız Twitter'da Etkileşim ve Takipçi Arttırma Yöntemleri ile siz de daha etkin bir profil yaratabilirsiniz. Takipçi sayınızı arttırmanın en kolay yollarından biri ise Twitter Takipçi Satın Al paketlerimizden size en uygun olanı satın almak olacaktır. Bu sayede dakikalar içinde organik takipçi sayınızı çoğaltabilirsiniz.

Kaliteli Görseller Seçin

Yapılan araştırmalarda Twitter da yapılan paylaşımlarda görsellerin çok önemli rol aldığını göstermektedir. İçinde görsel içerik olan twitler görselsi twitlerin neredeyse iki katı kadar beğenilmektedir.

Güncel ve Eğlenceli Videolar Ekleyin

Eğer Twitter da daha fazla retweet almak gibi bir amacınız varsa video içeriklerini daha fazla kullanın. Yine incelememiz sonucu videolu tweetlerin daha çok ilgi gördüğünü söylememiz yanlış olmayacaktır.

Hashtag Kullanımı

Paylaşımlarınıza uygun olarak hashtag kullanımı içeriğinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle attığınız bir tweete bir ya da birden fazla hashtag ekleyebilirsiniz.

Please RT

“Lütfen RT” gibi kelimeler içeren tweetler 3 kat daha fazla retweet alıyor.

“Lütfen Retweet” yazanlar ise 4 kat daha fazla retweet alıyor.

İnsanların her paylaşımlarınızı RT yapmalarını istemeniz doğru olmayabilir fakat önemli bir olaya değinirken bu durumu deneyebilirsiniz.

Link Kullanımı

Attığınız tweette link kullanacaksanız linki yazının sonuna eklemek yerine cümle uygunluğuna dikkat ederek orta kısımlara ekleyebilirsiniz. Bu sayede linke tıklanma oranı artacaktır.

Mention Yapmak

Diğer Twitter kullanıcıların paylaşımlarını mention yapmak etkileşim sayınızı artırmanın bir başka yoludur. 

Tweet Atma Zamanı

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kullanıcıların en fazla Twitter kullanma saati 13.00 ile 15.00 arasıdır. Aynı zamanda Pazartesi ve Perşembe günleri insanları sosyal medya hesaplarını daha aktif kullanmaktadır. Bu nedenle daha çok dikkat çekmek istiyorsanız tweet atma zamanını önemsemelisiniz.

Tweet Uzunluğu

İstatistikler gösteriyor ki 70 ile 110 harf arasında atılan tweetler daha fazla kişinin ilgisini çekiyor. Bu da demek oluyor ki 140 karakter kullanma zorunluluğunuz yok:)

Instagram, YouTube ve Twitter gibi platformlarda hesabınızın gerek takipçi ihtiyacı gerekse etkileşim ihtiyacı gibi konularda gereken hizmetleri en uygun fiyatlarla vererek sizleri memnun etmeye çalışıyoruz.

3 Dakika Önce