İnternette artık zamanımızın çoğunu sosyal medyada geçiriyoruz. Sosyal medyada bu kadar aktifken karşılaştığımız ve beğendiğimiz birçok içerik olabilir. Bu içerikleri indirmek ve cihazımıza kaydetmek istiyor olabiliriz. Bu durumda çeşitli yöntemler ile indirme yapmak mümkün. Fotoğraflar direkt olarak Facebook uygulaması üzerinden indirilebiliyor. Ancak videolar için bu mümkün değil. Facebook video indir adımlarını takip ederek farklı uygulamalar ile indirme yapılabilir. Bu yöntemler değişmekle beraber birbirine benzemektedir. Kimi zaman bir uygulama kimi zaman ise farklı bir web sitesi ile indirmek seçeneğiniz olabilir. Her iki yöntem de hızlı ve etkili indirme sağlar. Siz de yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu indirme işleminin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Bkz: Facebook Video İzlenme Hilesi

Facebook Üzerinden Video İndirme Mümkün mü?

Facebook video indir işlemi Facebook uygulaması üzerinden mümkün değildir. Bunun yerine farklı uygulamalar kullanarak indirme işlemi yapılabilmektedir. Uygulamalar aracılığı ile indirme yapabilmek için bahsedeceğimiz adımları takip edebilirsiniz. Bu adımlar ile kısa süre içinde indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Facebook üzerinden yapacağınız indirme işlemleri için mobil uygulamaları kullanmanız halinde gayet hızlı çözümler elde edebilirsiniz. Ancak web tarayıcısı üzerinden de indirme yapmak mümkündür. Ayrıca tarayıcıya kurulan bazı eklentiler de indirme işlemine izin verebilmektedir. Bunlar içinden dilediğinizi seçerek indirme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Eğer Facebook video indir işlemini mobil uygulama ile yapacaksanız farklı birçok yol ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan ilki giriş yapıp kaydedilenlerden indirme yöntemidir. Bu şekilde indirme yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • İndirmek istediğiniz videoyu Facebook uygulaması üzerinden açın.
 • Üç noktaya tıklayarak kaydet seçeneğini işaretleyin.
 • Sonrasında bu video kaydedilenler bölümüne gelecektir.
 • Sonraki aşamada uygulama marketlerine girin.
 • "Facebook Video İzlenme" video indiricisi yazarak arama yapın.
 • Bu uygulamalardan birisini cihazınıza kaydedin.
 • Sonrasında ise uygulamaya girerek Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Uygulama ekranında normal Facebook uygulamasının ara yüzü karşınıza çıkacaktır.
 • Buradan kaydedilenler bölümüne ulaşın.
 • Kaydedilenler bölümünden videonuzu bulun ve üzerine tıklayın.
 • Play sembolüne bastığınızda video indirme ile alakalı seçenekler çıkacaktır.
 • Kalite seçimi yaptıktan sonra indir butonuna basın.

Bu aşamaları takip ederek hızlı bir şekilde indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Yine mobil uygulama ile indirme yapmak için farklı bir yöntem daha mevcuttur. Bu tarz uygulamalar da sıklıkla uygulama marketlerinde karşınıza çıkabilir. Bu uygulamalar link ile indirme yapmaktadır. Yapmanız gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Uygulamayı indirin.
 2. Facebook uygulaması üzerinden videoya ulaşın.
 3. Videonun üstündeki üç noktaya tıklayarak bağlantıyı kopyala seçeneğini işaretleyin.
 4. Sonrasında bu bağlantıyı indirdiğiniz uygulamada ilgili alana yapıştırın.
 5. İndir butonuna basın.
 6. Kalite seçimi yapın. Bu aşamadan sonra indirme işlemi başlayacaktır.

Siz de bahsettiğimiz bu adımlar ile cep telefonunuza videoları kolayca indirebilirsiniz. Kısa süre içinde depolama alanınızdaki videoyu izlemeye başlayabilirsiniz.

Web Tarayıcısı ile Facebook Video İndir Aşamaları

Eğer indirme işlemini web siteleri aracılığı ile yapacaksanız bu durumda Facebook video indir aramasını Google arama motorunda yapmanız gerekir. Buradan ilgili sitelere ulaşarak ve bahsedeceğimiz adımları takip ederek indirmeyi tamamlayabilirsiniz. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • İlk olarak indirmek istediğiniz videoyu açın.
 • Bu videonun bağlantısını kopyalayın.
 • Sonraki aşamada bağlantıyı uygun yerlere yapıştırmanız gerekecektir.
 • İlgili web sitesine girin ve bağlantıyı yapıştırın.
 • İndir butonuna tıklayın ve robot testinden geçin.
 • Sonrasında ise indirme işlemi başlayacaktır.

Siz de bu adımları takip ederek kısa süre içinde indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Video cihazınıza kaydedilecektir. Bu işlemin ardından cihazınızın indirilenler klasöründen videoya ulaşabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden indirme yapacaklar için çeşitli eklentiler mevcuttur. Tarayıcınıza uygun eklentiyi kurarak da indirme yapabilirsiniz. Bu eklentiler link kopyalamayı gerektirmez. Direkt olarak indirme yapabilmenize olanak tanır. Siz de bu eklentilerden tarayıcınıza uygun olanı indirebilirsiniz. Chrome, Opera ve Brave için özel eklentiler mevcuttur.

Facebook Uygulama Olmadan Video İndirmek

Eğer Facebook video indir işlemini uygulama olmadan yapmak istiyorsanız bu durumda bahsettiğimiz web tarayıcısı yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu yöntem ile yapılan indirmeler biraz zaman alıcı olabilir. Uygulamalar ile daha hızlı indirme yapılabilmektedir. Özellikle tarayıcı eklentileri saniyeler içinde işlem yapılmasına olanak tanır. Web tarayıcısı yerine uygulamaları ve eklentileri tercih edebilirsiniz. Ancak uygulama olmadan anında bir tane bile olsa içerik indirmek istiyorsanız web sitelerini tercih etmeniz önemli. Bu web siteleri indirme işlemini uygulama olmadan gerçekleştirmektedir. Ancak SSL sertifikası olan siteleri tercih etmeniz güvenliğiniz için önemlidir. Eğer SSL sertifikası olmayan siteleri kullanırsanız bu durumda ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Cihazınıza virüs bulaşabilir veya çeşitli bilgi çalınma durumları yaşanabilir. Bu gibi durumları yaşamamak adına siz de SSL sertifikalı siteleri seçebilirsiniz.

Facebook Video İndir Uygulamaları Güvenli mi?

Eğer uygulamanın güvenli olup olmadığını anlamak istiyorsanız yorumları ve yapımcı şirketlerini inceleyebilirsiniz. Olumsuz yorumları listele diyerek uygulama marketlerinden uygulama güvenliğini anlayabilirsiniz. Özellikle yorumlarda sıklıkla hesabımın şifresi değişti, istemediğim sayfaları takip etmeye başladım gibi yorumları görüyorsanız bu uygulama güvenli değildir. Ayrıca daha yeni çıkmış veya olumsuz bir geçmişi olan uygulama yapımcılarına da titiz şekilde yaklaşmak gerekir. Uygulama seçerken puanları yüksek olan uygulamaları indirmeniz ve yorumları olumlu olan uygulamaları tercih etmeniz önem taşımaktadır. Bu yorumların tamamı benzer kalıplarda ise bu uygulamalardan da uzak durmalısınız.

Facebook Video İndir İşlemi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

İndirme işleminin süresi kullandığınız uygulamaya ve internet hızınıza göre değişiklik gösterebilir. Bazı uygulamalar ücretsiz kullanıcıların indirme hızını kısıtlar. Bu ise özellikle büyük videoların yavaş inmesine yol açar. Ancak özellikle ücretsiz ve yüksek hız sunan programlar ile çok hızlı şekilde indirme yapabilirsiniz. Facebook video indir işlemi yüksek internet hızına sahipseniz yine hızlı gerçekleşecektir. Herhangi bir kısıtlama olmayan site ve uygulamalarda internet hızınıza göre değişiklikler ortaya çıkabilir. Bu yüzden internet hızınızı kontrol etmeniz önem taşıyor.

Facebook Video İndir Uygulamalarını Kullanırken Bunlara Dikkat!

Bazı uygulamalar şifre istemektedir. Bazıları ise şifre istememektedir. Şifre istemeyen uygulamalar hesap bilgilerinizi çalamaz. Ancak bazı güvenlik önlemi almayan siteler farklı bilgilerinizin korsanların eline geçmesine yol açabilir. Siz de Facebook video indir işlemi yapacaksanız bu anlamda bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu detaylara dikkat ederek güvenli şekilde video indirme yapabilirsiniz. Siz de bir an önce indirme işlemlerine başlamak için şu detaylara dikkat etmelisiniz:

 • Uygulama eğer şifre istiyorsa mutlaka yapımcılarını kontrol edin. Olumsuz yorum almış yapımcılardan uzak durum.
 • Uygulama yorumlarını inceleyin. Özellikle şifre değişimi ile ilgili yorum almış uygulamaları kullanmayın.
 • Eğer uygulama kullanmadan indirme yapacaksanız sitenin SSL sertifikası olmasına dikkat edin.
 • SSL sertifikası olmayan sitelerden uzak durun. Bu siteler bilgilerinizin çalınmasına yol açabilir.
 • Uygulama marketlerinden bu uygulamaları temin etmeye özen gösterin. Eğer uygulamayı farklı platformlardan APK olarak indirirseniz bu durumda cihazınıza virüs bulaşabilir. Bu durumu yaşamamak adına marketleri tercih edin.
 • İndirme aşamalarını takip ettiğiniz halde indirme gerçekleşmiyor ise uygulamanın indirme izinlerini ve depolama izinlerini açtığınızdan emin olun.
 • Eğer indirme işlemi tarayıcı üzerinden yapılacak ise tarayıcının indirme iznini aktif hale getirin.

Siz de bunlara dikkat ederek kısa süre içinde indirme işlemini başlatabilirsiniz.