Youtube 4000 saat izlenme kuralı nedir? Sorusu Youtube içerik üreten kişilerin bildiği yeni başlayanların ise başına bela olan sorulardan biridir. YouTube’da yer edinen 4.000 saat yayınlanma olayı, yeni kullananların direkt reklam açmasını önleyen bir sistem. Yeni YouTube kullanıcıları derhal reklamları açmak yerine en önce videolar paylaşarak kanalını zenginleştirmeli ve daha sonra üye çekmeli. YouTube’da daha evvel birkaç video paylaştıktan sonrasında reklamları açmak mümkündü ama günümüzde bu olayı gerçekleştirmek artık bu kadar rahat yapılamamakta.

Youtube reklamları aktif etmek için bazı kurallara sahiptir. Bunların en önemlileri 1 yıl içinde 1000 aboneye sahip olmak ve yine 1 yıl içinde 4000 saat izlenmeye (ki bu yaklaşık 166 günün biraz üstünde ) sahip olmak gerekmektedir. 1 yıl içinde 1000 aboneye sahip olmak nispeten daha kolay bir hedeftir. Bu hedeflere ulaşmak için Youtube izleyicilerinin büyük çaba ve emek harcamaları gerekmektedir. Bir videonun 1 yıl içerisinde 4000 saat izlenmesi oldukça zor ve ciddi emek ve kaliteli içerikle izleyici karşısına çıkmayı gerektirir. Ve tabi ki bol bol izlenme almalısınız.

Youtuber olmak isteyenler günbegün artış göstermektedir. Birçok kişi yapmış oldukları işlerle ilgili videolar çekerek bu platformu kazanç kapısı haline getiriyor. Youtube platformunda başarılı olmak isteyenler videolarının yeterli oranda izlenmesi gerektiğini iyi bilmektedirler. En az 4000 saat sınırını aşmadan başarıya ulaşamayacaklarının farkındadırlar. Youtube 4000 saat izlenme hilesi nedir? Sorusu bu noktada çok değerli bir sorudur. Çoğu Youtube içerik üreticisi ilk zamanlarda bu rakamlara ulaşamamakta ve başka çözüm yolları aramaktadırlar. Bu noktada çözüm sağlayan pek çok firma bulunmaktadır.

Firmalar 4000 saat doldurma seçenekleri sunan paketleriyle Youtube kullanıcılarına hizmet vermektedir. Paketlerin seçimi yapılırken unutulmamalıdır ki tek başına 4000 saat izlenme süresi doldurmak ve bunun organik olmayan yollardan yapılması Youtube filtreleri ve güvenlik hizmetleri tarafından fark edilecektir. O yüzden sizlere tavsiyemiz paketleri alırken izlenme, beğenme ve yorum paketlerini bir arada alıp doğal bir artış izlenimi vermenizdir.

Youtube 4000 Saat İzlenme Kuralı Nedir?

YouTube’un reklamları etkin hale getirmek için belirttiği kriterlerden birisi 1 sene içinde 1.000 aboneye haiz, sahip olmak. Kullanıcıların 1.000 aboneye haiz, sahip olması çok rahat bir işlemmiş gibi karşımıza çıkıyor. Ama 4.000 saat izlenmeye haiz olmak 1.000 aboneye bakılırsa daha zor bir işlemmiş gibi gözükmektedir. Çünkü bu değere ulaşmak için Youtube kullanıcılarının büyük bir gayret göstermesi, emeğini esirgememesi gerekmektedir.

Youtube 4000 saat izlenme kuralı nedir? Youtube işveren firmalardan gelen şikâyetleri değerlendirerek bu kuralı ortaya koymuştur. Daha önceleri 2-3 video yayınlayan herkese reklam aktif hale geliyordu ve başarılı olmayan düzgün emek vermeyen kanallar dahi reklam elde edebiliyordu.4000 saat ve 1000 abone kuralıyla en azından daha kaliteli içeriklerin ve devamlılığı olacak Youtuberların reklam alması sağlanmış olmaktadır. Hem reklam verenler hem de gerçek, emek veren Youtube içerik üreticileri bu durumdan memnun gözükmektedir.

Youtube 4000 Saat İzlenme Hilesi Nedir?

Youtube koymuş olduğu kurallar çerçevesinde bir kanalın reklama açılabilmesi için 4000 saat ve 1 yılda 1000 abone kurallarını yerine getirmesi gerekmektedir .Bu her kullanıcının hoşuna giden bir kural değildir elbette ki. Bu noktada şu sorunun cevabı önemli olmaktadır. Youtube 4000 saat izlenme hilesi nedir? 1 yılda 1000 abone ve 4000 saat izlenme şartı pek çok aboneyi mutlu etmemektedir. Dolayısıyla kuraldan memnun olmayan Youtube içerik üreticilerinin bir kısmı bu kuralı aşabilmek için aracı firmaları kullanarak 4000 saat izlenme paketlerinden satın almaktadırlar.

Firmalar müşterilerin ihtiyacına göre çeşitli paketler hazırlamaktadırlar. Öncelikle firma seçiminde çok dikkatli olmanı gerekmektedir. Takdirinizdir ki piyasada çok fazla dolandırıcı ve merdiven altı firma bulunmaktadır. İyi bir araştırma ve analiz yaptıktan sonra firmanızı seçmelisiniz. Firmanın kesinlikle sizden şifre istemediğinden de emin olmalısınız. Firma seçiminizin yanı sıra organik içerik organik beğeni, organik yorum, organik izlenme konularında çok ama çok hassas olmalısınız. Olmalısınız çünkü hesabınızın güvenliği söz konusudur. Seçtiğiniz firmanın yaptıkları işlemlerde tamamen organik seçilimler kullandığına emin olunuz. Aksi takdirde Youtube güvenlik sistemleri inorganik girişleri ve doğal olmayan artış ve inişleri filtreleyerek yakalamaktadır. Ve hesabınızı kapatmak dâhil bir çok cezaya mahkûm bırakmaktadır. Bu tip sorunlar yaşamamak adın doğru firmayı seçmeniz çok önemlidir.

Tüm bunların yanı sıra sadece tek taraflı paket satın alımı veya tek taraflı kasmalar da hesabınızda organik olmayan doğal olmayan artışlar sağlayacak bu da Youtube filtrelerince yakalanacaktır. Dolayısıyla paket satın alırken dengeli bir ilerleyiş adın sadece tek tip paket almamalısınız. İzlenim alacaksanız mutlaka yanında yorum veya beğeni hatta mümkünse hepsinin birlikte olduğu doğal bir artış göstereceği paketlere yönelmek doğru olandır.

Youtube 4000 Saat İzlenme Hilesinin Faydaları Nelerdir?

Gereken 4000 saat gösterim oranına, normal ve doğru yollardan ulaşmak her vakit olası olmamaktadır. Bunu kısa müddette başarabilmek için en önce Youtube abone sayısının artırılması ve paylaşılan video içeriklerinin enteresan, ilginç ve heyecan verici olması gerekiyor.

Kısa sürede para kazanmak isteyenler ise bu yolları değil de daha kısa yolları tercih etmeyi doğru buluyorlar. Yanlış firma ve uygulama seçerek İzlenme süresini çoğaltmak isteyenler, yanlış yöntemler denediklerinde, hem abonelerini kaybedebilecek aynı zamanda Youtube tarafınca uygulanacak muhtelif ceza yaptırımları ile karşılaşabilecektir. Bu yüzden oldukça dikkatli olmakta fayda vardır.

Pekâlâ, Youtube 4000 saat izlenme hilesinin faydaları nedir? Bu sorunun cevabını maddeler halinde inceleyelim.

  • İzlenme süresi çok olan videolar, daha çok ön plana çıkacak ve abone olmayan kişilerin dahi bu videoları görerek izlemeye başlamasına olanak sağlayacaktır.
  • Abone olmayan kişilerin bile izlemesi 4000 saatinizi doldurmanıza fayda sağlayacaktır. İlk zamanlar abone sayılarınız yeterli olamayacağı için izlenme oranlarınız da düşük olacaktır. Lakin bu hilenin kullanımıyla abone olmayanların da sizi izleyeceğini unutmayın.
  • Normal sürenin çok altında bir sürede bu kuralı egale etmiş olacaksınız. Normalde 1 yıl içinde istenilen 4000 saat izlenme oranını çok ama çok daha kısa sürede tamamlamış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

Youtube İzlenmeleri Nasıl Sayılıyor?

Youtube platform üzerinde bir video açıldığında bunun izlenme sayılabilmesini belli başlı kurallar çerçevesinde değerlendiriyor ve öylece sonuçlandırıyor. Peki, Youtube izlenmeleri nasıl sayılıyor? Bu ölçütlerden en önemlisi ve ilki videonun kullanıcı tarafından isteyerek ve bilinçli bir şekilde açılmış olması. Yani bir web sitesinde gömülü olan ve site açıldığında otomatikman süregelen bir YouTube videosunun oynuyor olması, her vakit gösterim olarak sayılmayabiliyor.

Bir diğer kriter ise açılmış olan videonun en az 30 saniyelik kısmının izlenmiş olması gerekiyor. Video eğer atlanarak izleniyorsa veya hızlandırma işlemi yapılıyorsa bu da hesaplanıyor. Video içinde geçirdiği süre önemseniyor. Kullanıcının açtığı videonun 30. Saniyesi geçtikten sonra kapaması izlenmiş olarak sayılmıyor buradaki 30 saniye kuralı gerçek saniye süresine göre hesap edilmektedir. Hızlandırma veya atlama ile izlemede 30 saniyelik süre geçmemişse bu bir izlenme olarak sayılmamaktadır.